Rejestracja

Logowanie

Kaze no Tani no Nausicaa

Odcinki: 1
Czas odcinka: 117 min.
Typ: Movie
Status: Zakończone
Start emisji: 1984-03-11
Koniec emisji: 1984-03-11
MPAA: PG-13

Kaze no Tani no Nausicaa

Nausicaä Of The Valley Of The Wind|Nausicaa Of The Valley Of The Wind|Warriors Of The Wind|風の谷のナウシカ|Nausicaa Z Doliny Wiatru
1000 lat po upadku olbrzymiej przemysłowej cywilizacji rdza i ceramiczne odłamki pokryły ziemię. Po tym Pustkowiu rozprzestrzeniły się lasy zabójczych grzybów uwalniających trujące opary. Rozrost tego Pustkowia zagrażał istnieniu pozostałości ludzkiej rasy. Dolina Wiatru, w której żyje Księżniczka Nausicaä, jest chroniona od trucizny Pustkowia właśnie dzięki wiejącym wiatrom. Istnieje jednak stara legenda, według której: Ten, błękitną szatę noszący, zstąpi na pole złote, by zerwane z ziemią więzy powtórnie odnowić i przywieść lud do krainy błękitnej czystości. Nausicaä odkrywa, że rośliny posadzone na czystej ziemi pobranej z głębokości 500 metrów i korzystające z głębinowej wody nie wytwarzają trujących oparów. Kiedy na jej królestwo napada wojowniczy lud pod dowództwem księżniczki Kushany, Nausicaä zostaje porwana w błękitnym stroju. Czy to ona właśnie jest osobą z przepowiedni?
Copyright © 2021 ogladajanime.pl
Żaden z prezentowanych materiałów nie jest hostowany na serwerach ogladajanime.pl. Serwis udostępnia jedynie informacje o anime oraz odnośniki do serwisów udostępniających zamieszczone materiały wideo (mi. vidoza.net, youtube.com, streamango.com, openload.co itp.), których użytkownicy potwierdzili, że posiadają prawa autorskie do udostępnianych przez siebie zasobów. Wszelkie roszczenia prawne należy kierować pod adresem serwisów publikujących zamieszczone materiały. Administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści i komentarze publikowane przez użytkowników.