Last Exile

Odcinki: 26
Czas odcinka: 24 min.
Typ: TV
Status: Zakończone
Start emisji: 2003-04-07
Koniec emisji: 2003-09-29
MPAA: PG-13

Last Exile

Rasuto Eguzairu,ラストエグザイル,
Vanship to jedno lub dwumiejscowa maszyna latająca, stosowana do dostarczania niewielkich przesyłek lub udziału w wyścigach. Właśnie takiej maszyny używają pilot Claus Valka i jego nawigator oraz przyjaciółka Revy Hedde. Mimo iż są młodzi, ich doświadczenie zawodowe dorównuje większości dorosłych kurierów. Ich kolejne zadanie polega na dostarczeniu listu do dowódcy floty, Lorda Madosein, od jego żony i od ich córki. Aby tego dokonać muszą wlecieć w strefę walk między Anatoure i Deusis, a każda walka nadzorowana jest przez Gildię. Zadanie nie jest proste. Lord Madosein jest dowódcą floty Anatoure co utrudnia osobiste doręczenie listów. Koniec końców Claus i Revy znajdują sposób na dostarczenie obu przesyłek, również dzięki pomocy muszkietera, Morana Shetlanda. Wszyscy troje ponownie spotkają się na pokładzie jedynego w swoim rodzaju okrętu, Silvanna.
Akcja tej niezwykłej serii toczy się w świecie Prester, w realiach z okresu wielkiej rewolucji przemysłowej. Po niebie unoszą się ogromne okręty wojenne a walki odbywają się wedle zasad z okresu wojen kolonialnych. Honor, duma i dyscyplina zawarte są w „Duchu Kawalerii”, który dominuje na polu walki. Jednak zwykli żołnierze ginący od kul nie rozumieją i nie podzielają przekonań swoich dowódców wywodzących się ze szlachty. Nadchodzi czas zmian a kawaleria wraz ze swoimi zasadami przestaje być potrzebna.
Copyright © 2019 ogladajanime.pl
Żaden z prezentowanych materiałów nie jest hostowany na serwerach ogladajanime.pl. Serwis udostępnia jedynie informacje o anime oraz odnośniki do serwisów udostępniających zamieszczone materiały wideo (mi. vidoza.net, youtube.com, streamango.com, openload.co itp.), których użytkownicy potwierdzili, że posiadają prawa autorskie do udostępnianych przez siebie zasobów. Wszelkie roszczenia prawne należy kierować pod adresem serwisów publikujących zamieszczone materiały. Administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści i komentarze publikowane przez użytkowników.